Platin Medikal - WhatsApp Destek Hattı
Platin Medikal - WhatsApp Destek Hattı

Yatalak Hasta Yatakları

YATALAK HASTA YATAKLARI

yatalak hasta yataklarıUzun süre yatmak zorunda olan hastalar için kullanılacak ürünün, hem hasta hem de bakıcının işlerini kolaylaştıran özelliklere sahip olması gerekmektedir. Platin Yatak, bu tip hastalar için, 3 ve 4 motorlu hasta karyolasını tavsiye etmektedir.YATALAK HASTA YATAKLARI
Uzun süre yatmak zorunda olan hastalar için kullanılacak ürünün, hem hasta hem de bakıcının işlerini kolaylaştıran özelliklere sahip olması gerekmektedir. Platin Yatak, bu tip hastalar için, 3 ve 4 motorlu hasta karyolasını tavsiye etmektedir.

 

YATALAK HASTA YATAKLARININ FAYDALARI
•    Hastaların uzun süre hareketsiz kalması sonucunda oluşan yatak yaraları, seçilecek olan hasta yatağı ile önemli ölçüde engellenmiş olur.
•    Hastaların vücut fonksiyonları, hasta karyolasında mevcut olan özellikler sayesinde düzene sokulur.
•    Hasta karyolalarında mevcut olan özellikler hasta bakıcının da bakım hizmetini sağlıklı yürütmesine vesile olur.
•    Hastanın ve bakıcının ihtiyaçlarına yönelik farklı fonksiyonlara sahip ürün çeşitleri mevcuttur.

 

3 MOTORLU HASTA YATAKLARININ GENEL ÖZELLİKLERİ
3 Motorlu hasta yatakları;
•    Baş ve ayak ucundaki bağımsız piston motorlar sayesinde aşağı ve yukarı hareket ettirilebilir.
•    Üçüncü motor sayesinde de hasta yatağı, alçaltılıp yükseltilebilmektedir. 
•    3 Motorlu hasta yatakları kumanda ile kontrol edilebilmekte olup, 2 yıl garantilidir.
•    Yatağın kenarlarında alüminyum korkuluk mevcuttur. Bu korkuluklar tek hareket ile aşağı ve yukarı hareket ettirilebilir. 
•    Hastaya yemek verilmesi gerektiğinde, yatak başı yastıkla birlikte 90 derece kaldırılabilmektedir.
•    Hasta karyolasında; 360 derece dönebilen, yüzeyi çizmeyen, gerektiğinde kilitlenebilen tekerlekler kullanılmaktadır. Gerek duyulduğu takdirde tekerlekler, karyoladan ayrılabilir. 
•    Hasta karyolasının iç ölçüleri 90cm-190 cm, dış ölçüleri de 100cm-200 cm’dir.

 

4 MOTORLU HASTA YATAKLARININ GENEL ÖZELLİKLERİ 
4 Motorlu hasta yatakları en gelişmiş hasta yatağı modelidir. Asansör özelliği sayesinde hasta karyolası aşağı ve yukarı hareket etme özelliğine sahiptir. Bu özellik yatalak hasta yataklarının olmassa olmazlarındandır. Bu sayede yatak inmesi gereken en alt noktaya ve çıkması gereken en üst noktaya kadar hareket edebilmektedir. 
4 motorlu hasta karyolalarında 6000 newton kapasitesinde 4 adet motor bulunmaktadır. Bu motorlardan iki tanesi baş ve ayak kısmını yukarı ve aşağı hareket ettirmekte, 3. Motor karyolayı alçaltıp yükseltme, 4. Motorda trendelenburg ve antitrendelenburg yapılamasını sağlar. Tüm bu fonksiyonlar kumanda ile kontrol edilebilmektedir. 
Platin Yatak tarafından üretilmekte olan tüm hasta yatakları belirli testlerden geçirildikten sonra satışa sunulmaktadır. Sınıfındaki en iyi fiyat garantisi ile imalattan halka satış yapan firma, hasta karyolalarını set halinde satmaktadır. yatalak hasta yatakları

 

 

Bu Makaleyi Sosyal Mecrada Paylaşabilirsiniz: