Platin Medikal - WhatsApp Destek Hattı
Platin Medikal - WhatsApp Destek Hattı

Felçli Hasta Yatakları

FELÇLİ HASTA YATAKLARININ ÖZELLİKLERİ
felçli hasta yataklarıFelçli hastaların hareket kabiliyetlerine bağlı olarak iki ayrı yatak türü tercih edilebilir. Az da olsa hareket kabiliyeti olan hastalar için visko yatak kullanılabileceği gibi, yara oluşumuna sebebiyet vermemek için havalı yatak da kullanılabilir. Platin Yatak, hareket kabiliyeti olmayan felçli hastalar için Visko Yatağı önermemektedir. Bunun yerine havalı yatak tercih edilmelidir.
Hareket kabiliyeti olmayan felçli hastalar için;
•    Havalı yataklar tercih edilmeli,
•    Seçilen yatağın sertliği en az 23 danse olmalı,
•    Yan korkulukların daha aktif kullanılması için havalı yatağın altın 5 cm lik şilte konulmalı,
•    Yatak yüksekliği en az 12 cm olmalı,
•    Pozisyon özelliği olan havalı yataklar tercih edilmeli.

 

FELÇİ HASTA YATAKLARININ KULLANIMI
Felçli hastalar için tercih edilen hasta yatağının boru tipi havalı yatak modellerinden biri olmasına dikkat etmelisiniz. Bu yatak modelleri, vücudun ağırlık merkezine bağlı olarak, zamanlanmış hareket kabiliyetine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde de vücutta yatak yarasının oluşumu en aza indirgenmiş olur. 
Havalı hasta yatakları, karyolanın şeklini alabilmektedir. Ancak karyola içinde kaymasını ve yıpranmasını engellemek için yatak altına 5 cm kalınlığında şilte konulması faydalı olacaktır. Havalı yatağın kenarlarında bulunan bantlar sayesinde karyolaya sabitlenerek kayması engellenebilir. 

 

FELÇLİ HASTA YATAKLARININ KİRALANMASI
Hareket kabiliyeti olmayan hastalar için hasta karyolası kiralarken, havalı yatak kiralaması da yapabilirsiniz. Mevcut ürünlerimizi denemek ve satın alma öncesi karar vermek amacıyla sitemizde yer alan havalı yatak modellerini inceleyerek özellikle sizin için en faydalı olacağınız ürünün tarafınıza teslim edilmesi için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.
Müşteri temsilcisi tarafından size ait iletişim ve adres bilgisi alındıktan sonra, eğer İstanbul ve Ankara’da iseniz ürün teslimat bilgisi tarafınıza iletilecektir. İstanbul ilindeki tüm teslimatlar servis yetkilileri tarafından, belirlenmiş gün ve saatte teslim edilir. Kurulum sonrası gerekli bilgilendirmeler de yapıldıktan sonra 1 aylık kira bedeli elden teslim alınır. 
Platin Yatak, hasta yatakları konusunda uzman imalattan halka ürün satışı yapan üretici firmadır. felçli hasta yatakları

 

Bu Makaleyi Sosyal Mecrada Paylaşabilirsiniz: