Platin Medikal - WhatsApp Destek Hattı

Hasta Yatakları Nedir?

HASTA YATAKLARI NEDİR?
Hasta yatakları; hastane, sağlık ocağı, huzurevi gibi sağlık kuruluşlarında ve ev ortamında sağlık hizmetlileri ve refakatçilerin işlerini kolaylaştırmak için kullanılan metal üzerine monte edilmiş motor ve motorlar vasıtasıyla hareket kabiliyeti kazandırılmış medikal bir araçtır. Hasta yatakları, hem görüntüleri hem de genel işlevleri açısından birbirinden ayrıdır.
HASTA YATAĞI NASIL KULLANILIR?
Hasta yatağı, elle çevrilerek ya da kumanda ile hareket ettirilerek kullanılabilir. Hasta yataklarının kullanımı, modele bağlı olarak ufak tefek değişkenlikler gösterebilmekle birlikte her iki türdeki ürünler, kullanıcının kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.  Platin Yatak, satışını yapmış olduğu ürünleri teslim ettikten sonra ilk kurulumlarını yapar ve kullanıcıya ürün hakkında detaylı bilgi verir. Daha sonra da ürünün kullanımı ve sonradan karşılaşılabilecek sorunlarla ilgili detaylı bir eğitim verir. Manuel hasta yataklarında sürekli kullanıma bağlı olarak rulmanlarda aşınma olur. Ürün ne kadar kaliteli olsa da bu sorunla çok sık karşılaşıldığından Platin Yatak, bu modelin kullanımını tavsiye etmediği gibi, üretimini ve satışını da kesinlikle yapmaz. 
HASTA KARYOLASI SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?
Hasta karyolası seçimi yaparken, ürünün bakım ihtiyacı olan hastanın rahatlığı ve bakım hizmeti veren kişinin de kolay hareket edebilmesini sağlayacak özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir. Her ürün, her hasta için uygun olmayabilir.
Platin Yatak, genel anlamda 3 model hasta yatakları üretimi ve satışı yapmaktadır. Bunlar;
•    2 motorlu hasta karyolası, 
•    3 motorlu hasta karyolası, 
•    4 motorlu hasta karyolası, 
Genel kullanım için çoğunlukla 2 motorlu hasta karyolası modelleri tercih edilmekle birlikte,  hareket kabiliyeti olan hastalar için tavsiye edilmektedir. 3 motorlu hasta karyolası modelleri de, özellikle bakım ihtiyacı olan hastaların bakımının daha rahat yapılabilmesi için tavsiye edilmektedir. 4 motorlu hasta yatağı modelleri ise bir hasta karyolasında olabilecek tüm fonsiyonların olmasını talep eden hastalar için önerilmektedir. 
Ayrıca, bazı hastalar metal görüntüden hoşnut olmayıp, ahşap görünümlü modelleri de talep edebilmektedir. Bu ihtiyaç doğrultusunda hastanın psikolojisini de göz önüne alarak ahşap kaplamalı hasta yatakları da üretip satışını yapmaktadır.
Platin Yatak, imalattan halka sloganı ile her zaman müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olup, müşteri istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda da yeni ve faydalı ürünler üretme gayreti içindedir. Tüm hasta yatağı modelelri için ziyaret edin.  hasta yatakları

Bu Makaleyi Sosyal Mecrada Paylaşabilirsiniz: