Platin Medikal - WhatsApp Destek Hattı

Hasta Yatağı Neden Gereklidir

Hasta Yatağı hastalarımızın daha rahat ve konforlu bir bakım süreci geçirmeleri için vazgeçilmezlerdendir. Etrafımızda ve hatta kendi ailemizde dahi onlarca çeşitli örneğini görmüşüzdür. Hasta bizzat çektiği sıkıntıların yanında, bakımla görevli olanların da çektiği sıkıntılar hiç de azımsanacak kadar az seviyede değildir. Ancak günümüzde teknolojininde verdiği imkanlarla bu zorlu bakım süreçleri bayağı kolaylaşmıştır. İmdadımıza yetişen birçok faydalı ürün medikal firmalarının raflarında yerini almış durumdadır. 
 
Hasta karyolası bu ürünlerin başında gelmektedir. Bu ürünlerin bulunabiliriği kolay olsada sadece hasta karyolası satışı yapan bir firma bulmak çok zordu. Platin Medikal ilk olarak çıktı ve sadece hasta yatağı satışı ile yeni bir sektör açtı. Gerek hastanede gerek ise evde, dinlenme ve tedavi sürecine alınan hastaların neredeyse sürekli yatmaları gerekmektedir. Bu durum kas iskelet sitemini ve kan dolaşımını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Hasta yatağı ile birlikte kullanılan tam ortopedik hasta yatakları kas iskelet sistemini korumaktadır. Hasta Karyolası yanında havalı yatak kullanımı ağırlık merkezlerinin sürekli değişimini sağlıyarak yara oluşumunu engellemektedir. Hasta karyolası hastaların çeşitli pozisyonlarda yatmasına izin vermesi ise başka bir olumlu taraftır. Çoğu karyolada ayak ucu ve baş ucu yükseklik ayarlıdır. Kimi ürünlerde bu özellikleri kumanda vasıtası ile yönetebilme olanağımız vardır. Motorlu ürünler 2 hareketten başlıyarak 10 harekete kadar model model ayrılmaktadır. Elektrikli motor yardımı ile hastayı dilediğimiz pozisyona kumanda ile konumlandırabiliriz. Bazı ürünlerde bu konumlandırma işi el ile yapılmaktadır. En yüksek teknoloji ve en uygun fiyat seçeneği sunan platin medikal ev hastaları için uygun ürünler sunar.  
 
Elbette bu fonksiyonlardan başka özellikleri olan hasta karyolası modelleri de mevcuttur. Özellikler ve kalite arttıkça fiyatlarda artmaktadır. Doğru ürünü seçmek için doktorunuzdan veya üretici firmadan gerekli bilgileri almalısınız. Belkide yara önleyici havalı yatak da kullanmanız gerekebilir. Uzun süren dinlenme dönemlerinde hastaların vücudunda yaralar oluşabilmektedir. Bunu engellemenin en iyi yolu havalı hasta yataklarıdır. 
 
Hatalı seçimler zaman ve para israfına neden olabilmektedir. Firmayı ve ürünü doğru seçmeniz çok önemlidir. Aynı görünümlü olduğu halde fakat foksiyonel olarak çok farklılıklar olabilir. Bir arabanın boş paketiyle en üst paketi arasındaki fark gibi.  Ufak çaplı bir araştırma ile ikisini de doğru olarak tercih etme şansının oldukça yükselecektir. Ucuz diye çok ucuz fiyatlarla satılan ürünlerle ilgili şüpheci davranmanız çok yerinde olacaktır. Satış sonrası hizmetleri iyi olan ve sizler için değer üretmeye hazır olan firmaları tercih etmelisiniz.
Tüm hastalarımıza acil şifalar dileriz.
 
hasta yatakları
 

Bu Makaleyi Sosyal Mecrada Paylaşabilirsiniz: